APSF160ETD471MHB5S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
APSF160ETD471MHB5S
JLCPCB Part #
C5274649
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+105℃ 11.5mm 11mΩ 16V 20000hrs@105℃ 3.5mm 470uF 5.4A@100kHz 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS