63CE470FST+D
Extended
Manufacturer
SUNCON(SUN Elec Industries)
MFR.Part #
63CE470FST+D
JLCPCB Part #
C569622
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 470uF 630mA@120Hz 63V SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS