SSP7903P33FR
MFR.Part #
SSP7903P33FR
JLCPCB Part #
C5199839
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V@(1A) 1A 3.3V 40V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS