SSP7901P36PBR
MFR.Part #
SSP7901P36PBR
JLCPCB Part #
C5199828
Package
SOT-89-3L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.38V@(300mA) 3.6V 300mA 36V 3uA 55dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS