NT90HCE12CB0.9
Extended
Manufacturer
NF(Ningbo Forward Relay Corp)
MFR.Part #
NT90HCE12CB0.9
JLCPCB Part #
C5162527
Package
Plugin
Description
-55℃~+85℃ 10ms 12V 15ms 160Ω 30A@240VAC、30A@277VAC、30A@30VDC、40A@240VAC 30V@DC、280V@AC 30mΩ 40A 900mW AgCdO One set changeover: 1C (SPDT - changeover) 插件 Power Relays ROHS