BZX84C24A
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
BZX84C24A
JLCPCB Part #
C5155271
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@19V 22.8V~25.6V 24V 350mW 60Ω ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS