LM1086IS-3.3RG
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
LM1086IS-3.3RG
JLCPCB Part #
C5145331
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.25V@(1.5A) 1.5A 10mA 15V 3.3V 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS