SMCJ36CAH
Extended
Manufacturer
Jiangsu JieJie Microelectronics
MFR.Part #
SMCJ36CAH
JLCPCB Part #
C5138036
Package
SMC
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 25.8A@10/1000us 36V 44.2V 58.1V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS