RV470M035E055ETR
Extended
Manufacturer
Capxon International Elec
MFR.Part #
RV470M035E055ETR
JLCPCB Part #
C5129327
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
35V 47uF 5.5mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS