EV101M016E055ETR
Extended
Manufacturer
Capxon International Elec
MFR.Part #
EV101M016E055ETR
JLCPCB Part #
C5129308
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
100uF 16V 5.5mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS