RBE-05SR022FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RBE-05SR022FT
JLCPCB Part #
C5120006
Package
0805
Description
125mW 22mΩ Current Sense Resistor ±1% ±1000ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS