MFJ06HR030FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
MFJ06HR030FT
JLCPCB Part #
C5119993
Package
1206
Description
1W 30mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS