ELXY350ELL272ML40S
MFR.Part #
ELXY350ELL272ML40S
JLCPCB Part #
C5113884
Package
Plugin,D16xL41.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 2.175A@120Hz 2700uF 35V 41.5mm 7.5mm 8000hrs@105℃ ±20% Plugin,D16xL41.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS