EKWA421ELL820MK40S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKWA421ELL820MK40S
JLCPCB Part #
C5113619
Package
Plugin,D12.5xL42mm
Description
-40℃~+105℃ 12.5mm 420V 42mm 5000hrs@105℃ 5mm 610mA@120Hz 82uF ±20% 插件,D12.5xL42mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS