EKHE401ELL101MU35S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKHE401ELL101MU35S
JLCPCB Part #
C5113509
Package
Plugin,D14.5xL37mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 14.5mm 2000hrs@105℃ 37mm 400V 7.5mm 715mA@120Hz ±20% Plugin,D14.5xL37mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS