EGPD800ELL162MM40H
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EGPD800ELL162MM40H
JLCPCB Part #
C5113453
Package
Plugin,D18xL41.5mm
Description
-40℃~+135℃ 1600uF 18mm 2000hrs@135℃ 21mΩ@100kHz 3.396A@120Hz 41.5mm 7.5mm 80V ±20% 插件,D18xL41.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS