LP2985AIM5X-4.5/NOPB
MFR.Part #
LP2985AIM5X-4.5/NOPB
JLCPCB Part #
C544649
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5mA 150mA 16V 30uVrms 4.5V 45dB@(1kHz) 575mV@(150mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS