XMC1302-T028X0032 AB
MFR.Part #
XMC1302-T028X0032 AB
JLCPCB Part #
C540548
Package
TSSOP-28
Description
1.8V~5.5V 12bit 28 32KB 32MHz ARM Cortex-M Series FLASH TSSOP-28 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS