IAUS240N08S5N019
MFR.Part #
IAUS240N08S5N019
JLCPCB Part #
C535718
Package
HSOG-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.9mΩ@10V 130nC@10V 2.2V 230W 240A 76pF 80V 9.264nF HSOG-8 MOSFETs ROHS