KH-FPC0.5-H5.0-6P-LTQB
MFR.Part #
KH-FPC0.5-H5.0-6P-LTQB
JLCPCB Part #
C4943280
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 50V 5mm 6P Copper alloy Single-side Contact/Vertical Slide Lock Surface Mount,Vertical Tin SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS