KH-LF1.0-H5.4-8P
Extended
Manufacturer
Shenzhen Kinghelm Elec
MFR.Part #
KH-LF1.0-H5.4-8P
JLCPCB Part #
C4943266
Package
SMD,P=1mm
Description
-40℃~+85℃ 0.3mm 1A 1mm 5.4mm 50V 8P Single-side Contact/Vertical Slide Lock Surface Mount,Vertical SMD,P=1mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS