CT316R-800S
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
CT316R-800S
JLCPCB Part #
C527790
Package
TO-262-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 TRIAC 1.3V 1.55V 10mA 15mA 160A@20ms 16A 1W 800V TO-262-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS