CT316B-800C
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
CT316B-800C
JLCPCB Part #
C527749
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 160A 16A 1W 35mA 50mA 800V TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS