CT408B-800S
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
CT408B-800S
JLCPCB Part #
C527741
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 10mA 500mW 800V 80A 8A 8mA TO-220 Thyristors (SCR)/Modules ROHS