EKYB250ELL561MH20D
MFR.Part #
EKYB250ELL561MH20D
JLCPCB Part #
C525883
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 25V 3.5mm 560uF 605mA@120Hz 60mΩ 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS