EKZM350ETD471MJ16S
MFR.Part #
EKZM350ETD471MJ16S
JLCPCB Part #
C525848
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 16mm 28mΩ 35V 470uF 5mm 880mA@120Hz ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS