TC0250B1002TCC
Extended
Manufacturer
UNI-ROYAL(Uniroyal Elec)
MFR.Part #
TC0250B1002TCC
JLCPCB Part #
C517449
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 10kΩ 25V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS