RBE-05MR300FT
Extended
- Manufacturer
- FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
- MFR.Part #
- RBE-05MR300FT
- JLCPCB Part #
- C516454
- Package
- 0805
- Description
- 125mW 300mΩ Current Sense Resistor ±1% ±500ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS