PGD10N270
Extended
Manufacturer
HT(Shenzhen Jinyu Semicon)
MFR.Part #
PGD10N270
JLCPCB Part #
C49384201
Package
TO-252
Description
1 N-channel 100V 11.1nC@10V 18mΩ@10V、25mΩ@4.5V 198pF 2.5V 3.3pF 35A 53W 617pF N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS