PGN10N100
Extended
Manufacturer
HT(Shenzhen Jinyu Semicon)
MFR.Part #
PGN10N100
JLCPCB Part #
C49384067
Package
PDFN-8L(5x6)
Description
1 N-channel 100V 2.14nF 2V 36pF 38nC@10V 495pF 65A 7.8mΩ@10V 90W N-Channel PDFN-8L(5x6) MOSFETs ROHS