CJAC150N03
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
CJAC150N03
JLCPCB Part #
C504084
Package
PDFNWB-8L-EP(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2V 130W 150A 2.1mΩ@4.5V 30V 5.4nF 600pF 60nC@4.5V PDFNWB-8L-EP(5x6) MOSFETs ROHS