NCEP40P80D
Extended
Manufacturer
Wuxi NCE Power Semiconductor
MFR.Part #
NCEP40P80D
JLCPCB Part #
C502960
Package
TO-263-2
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 1.2V 150W 22pF 3.738nF 40V 57.2nC@10V 7.6mΩ@4.5V 80A TO-263-2 MOSFETs ROHS