NCE60P14AK
MFR.Part #
NCE60P14AK
JLCPCB Part #
C502841
Package
TO-252-2
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 14A 25nC@10V 35pF 50W 60V 75mΩ@10V 930pF TO-252-2 MOSFETs ROHS