BZT52B5V1S
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
BZT52B5V1S
JLCPCB Part #
C499804
Package
SOD-323
Description
1 Independent 200mW 2uA@2V 480Ω 5.1V 5V~5.2V 60Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS