BZX84C12
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
BZX84C12
JLCPCB Part #
C499794
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA 11.4V~12.7V 12V 150Ω 25Ω 350mW SOT-23 Zener Diodes ROHS