BZX84C18
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
BZX84C18
JLCPCB Part #
C499791
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@1V 16.8V~19.1V 18V 225Ω 350mW 45Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS