SMBJ36CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ36CA
JLCPCB Part #
C499718
Package
SMB(DO-214AA)
Description
10.4A 36V 44.2V 58.1V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS