WTM20N65FMP
MFR.Part #
WTM20N65FMP
JLCPCB Part #
C48642353
Package
TO-247
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.29nF 190mΩ@10V 20A 33.5nC@10V 34pF 36W 5V@1.7mA 650V TO-247 MOSFETs ROHS