RY6212-33M5R
Extended
Manufacturer
RYCHIP Semiconductor Inc.
MFR.Part #
RY6212-33M5R
JLCPCB Part #
C48580202
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 230mV@(350mA) 28uA 3.3V 350mA 40uVrms 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS