54AC08/BCA
Extended
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
MFR.Part #
54AC08/BCA
JLCPCB Part #
C4470912
Package
DIP-14
Description
-55℃~+125℃ 100mV、400mV、1.65V 1uA 2 2.1V、3.15V、3.85V 2.9V、4.4V、5.4V 3V~5.5V 4 50mA 50mA 54AC 8ns@4.5V,50pF、10ns@3V,50pF 900mV、1.35V、1.65V AND Gate DIP-14 Logic Gates ROHS