TE05H36R0FT
Extended
- Manufacturer
- FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
- MFR.Part #
- TE05H36R0FT
- JLCPCB Part #
- C4354892
- Package
- 0805
- Description
- -55℃~+155℃ 100V 125mW 36Ω Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS