RC0402J560CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC0402J560CS
JLCPCB Part #
C4341879
Package
01005
Description
-55℃~+125℃ 31.25mW 56Ω Thick Film Resistor ±250ppm/℃ ±5% 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS