1TS028B-1500-0450-CT
MFR.Part #
1TS028B-1500-0450-CT
JLCPCB Part #
C482007
Package
SMD,2.8x1.9mm
Description
-40℃~+90℃ 0.45mm 1.5N 12V 3.6mm 300,000 Cycles 50mA 7.3mm IP68 No Oval Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical White Without Bracket SMD,2.8x1.9mm Tactile Switches ROHS