1TS028A-1800-0600-CT
MFR.Part #
1TS028A-1800-0600-CT
JLCPCB Part #
C481988
Package
SMD-4P,2.8x1.9mm
Description
-40℃~+90℃ 0.6mm 1.8N 1.9mm 12V 2.8mm 300,000 Cycles 50mA Black IP68 No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Surface Mount,Vertical Without Bracket SMD-4P,2.8x1.9mm Tactile Switches ROHS