RC0402F5362CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC0402F5362CS
JLCPCB Part #
C4307756
Package
01005
Description
-55℃~+125℃ 31.25mW 53.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS