RC1005F97R6CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC1005F97R6CS
JLCPCB Part #
C4275405
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 62.5mW 97.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS