RCS1608F1R05CS
Extended
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- MFR.Part #
- RCS1608F1R05CS
- JLCPCB Part #
- C4239209
- Package
- 0603
- Description
- -55℃~+155℃ 1.05Ω 100mW Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS