0402WGF5490TCE
Extended
Manufacturer
UNI-ROYAL(Uniroyal Elec)
MFR.Part #
0402WGF5490TCE
JLCPCB Part #
C474081
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 549Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS