73M1AR013F
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73M1AR013F
JLCPCB Part #
C4233619
Package
1206
Description
13mΩ 1W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS