RC1005F2053CS
Extended
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- MFR.Part #
- RC1005F2053CS
- JLCPCB Part #
- C4225899
- Package
- 0402
- Description
- -55℃~+155℃ 205kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS